Hoppa till sidans innehåll

Nissadalsträning Resultat

09 SEP 2016 06:42
  • Uppdaterad: 11 SEP 2018 20:56

Här hittar ni resultaten från torsdagens träningsorientering. Kul att vi var många som passade på att springa sista Nissadalsträningen!

Resultat – Nissadalsträning 20160908

2016-09-08

Klass 1

(23 / 23)

Tid

Efter

1.

Elva   Karlsson

OK Stigen

17:25

 

1:01   (1:01)

1:59   (3:00)

2:31   (5:31)

1:52   (7:23)

2:45   (10:08)

1:43   (11:51)

 

1:54   (13:45)

1:56   (15:41)

0:57   (16:38)

0:47   (17:25)

2.

Linus   Bägeby

OK Vivill

17:58

+0:33

 

0:54   (0:54)

1:42   (2:36)

2:02   (4:38)

1:38   (6:16)

2:24   (8:40)

3:31   (12:11)

 

2:23   (14:34)

1:45   (16:19)

0:56   (17:15)

0:43   (17:58)

3.

Stina   Johansson

Anderstorps   OK

18:54

+1:29

 

1:17   (1:17)

2:37   (3:54)

2:51   (6:45)

2:06   (8:51)

2:26   (11:17)

2:18   (13:35)

 

1:41   (15:16)

1:50   (17:06)

0:54   (18:00)

0:54   (18:54)

4.

Kajsa   Larsson

Burseryds   IF

20:57

+3:32

 

1:30   (1:30)

2:20   (3:50)

3:15   (7:05)

2:13   (9:18)

2:34   (11:52)

2:58   (14:50)

 

1:40   (16:30)

2:23   (18:53)

1:14   (20:07)

0:50   (20:57)

5.

Ida   Henningsson

Bredaryds   SOK

22:31

+5:06

 

3:17   (3:17)

2:48   (6:05)

2:59   (9:04)

2:20   (11:24)

3:24   (14:48)

2:15   (17:03)

 

1:46   (18:49)

2:00   (20:49)

0:55   (21:44)

0:47   (22:31)

6.

Andreas   Karianis

Bredaryds   SOK

22:40

+5:15

 

3:32   (3:32)

2:51   (6:23)

3:09   (9:32)

2:18   (11:50)

3:22   (15:12)

2:01   (17:13)

 

1:50   (19:03)

1:53   (20:56)

0:53   (21:49)

0:51   (22:40)

7.

Filip   Lewcen

Bredaryds   SOK

22:44

+5:19

 

3:35   (3:35)

2:54   (6:29)

3:06   (9:35)

2:17   (11:52)

3:23   (15:15)

2:03   (17:18)

 

1:50   (19:08)

2:00   (21:08)

0:53   (22:01)

0:43   (22:44)

8.

Rasmus   Rydberg

OK Stigen

23:26

+6:01

 

1:13   (1:13)

2:16   (3:29)

2:30   (5:59)

2:16   (8:15)

2:41   (10:56)

6:00   (16:56)

 

1:50   (18:46)

2:34   (21:20)

1:23   (22:43)

0:43   (23:26)

9.

Linnéa   Sjögren

Anderstorps   OK

24:31

+7:06

 

1:39   (1:39)

2:04   (3:43)

3:44   (7:27)

2:53   (10:20)

3:39   (13:59)

2:39   (16:38)

 

2:41   (19:19)

2:39   (21:58)

1:11   (23:09)

1:22   (24:31)

10.

Hjalmar   Hörnqvist

Anderstorps   OK

25:50

+8:25

 

2:04   (2:04)

3:40   (5:44)

4:08   (9:52)

3:07   (12:59)

3:18   (16:17)

3:25   (19:42)

 

1:47   (21:29)

2:16   (23:45)

1:12   (24:57)

0:53   (25:50)

11.

Emelie   Bägeby

OK Vivill

28:21

+10:56

 

1:07   (1:07)

2:01   (3:08)

2:32   (5:40)

2:16   (7:56)

4:00   (11:56)

3:16   (15:12)

 

8:37   (23:49)

2:42   (26:31)

0:52   (27:23)

0:58   (28:21)

12.

Filip   Johansson

OK Vivill

29:05

+11:40

 

1:29   (1:29)

2:08   (3:37)

2:53   (6:30)

3:15   (9:45)

3:20   (13:05)

2:43   (15:48)

 

8:24   (24:12)

2:52   (27:04)

1:11   (28:15)

0:50   (29:05)

13.

Oskar Ward

OK Vivill

29:07

+11:42

 

1:28   (1:28)

2:11   (3:39)

2:57   (6:36)

3:11   (9:47)

3:22   (13:09)

2:52   (16:01)

 

8:15   (24:16)

2:50   (27:06)

1:13   (28:19)

0:48   (29:07)

14.

Lilly   Huckel

OK Vivill

29:12

+11:47

 

1:27   (1:27)

2:12   (3:39)

2:52   (6:31)

3:15   (9:46)

3:19   (13:05)

2:44   (15:49)

 

8:29   (24:18)

2:47   (27:05)

1:15   (28:20)

0:52   (29:12)

15.

Anders   Johansson

OK Vivill

29:22

+11:57

 

1:31   (1:31)

2:10   (3:41)

2:55   (6:36)

3:10   (9:46)

3:26   (13:12)

2:52   (16:04)

 

8:35   (24:39)

2:33   (27:12)

1:10   (28:22)

1:00   (29:22)

16.

Alma   Svensson

Anderstorps   OK

30:17

+12:52

 

1:59   (1:59)

3:30   (5:29)

6:24   (11:53)

4:09   (16:02)

4:20   (20:22)

2:20   (22:42)

 

2:15   (24:57)

2:52   (27:49)

1:22   (29:11)

1:06   (30:17)

17.

Ella   Andersson

Anderstorps   OK

30:23

+12:58

 

2:07   (2:07)

3:27   (5:34)

6:25   (11:59)

4:09   (16:08)

4:18   (20:26)

2:28   (22:54)

 

2:10   (25:04)

2:51   (27:55)

1:15   (29:10)

1:13   (30:23)

18.

Simon   Åkesson

Anderstorps   OK

31:02

+13:37

 

1:19   (1:19)

2:34   (3:53)

3:31   (7:24)

3:00   (10:24)

3:19   (13:43)

3:01   (16:44)

 

10:02   (26:46)

2:02   (28:48)

1:07   (29:55)

1:07   (31:02)

19.

Nellie   Nilsson

OK Vivill

33:58

+16:33

 

1:24   (1:24)

3:57   (5:21)

4:10   (9:31)

2:48   (12:19)

4:45   (17:04)

6:44   (23:48)

 

3:53   (27:41)

2:55   (30:36)

2:05   (32:41)

1:17   (33:58)

20.

Agnes   Lundström

OK Vivill

34:03

+16:38

 

1:33   (1:33)

3:59   (5:32)

4:00   (9:32)

2:57   (12:29)

4:39   (17:08)

6:59   (24:07)

 

3:37   (27:44)

3:03   (30:47)

1:58   (32:45)

1:18   (34:03)

21.

Yvonne   Edström

OK Gisle

56:30

+39:05

 

3:54   (3:54)

4:07   (8:01)

4:42   (12:43)

4:09   (16:52)

6:00   (22:52)

4:40   (27:32)

 

19:43   (47:15)

4:38   (51:53)

1:59   (53:52)

2:38   (56:30)

 

Clara   Adolfsson

Anderstorps   OK

Felst.

 

1:34   (1:34)

3:17   (4:51)

3:19   (8:10)

3:01   (11:11)

2:51   (14:02)

1:59   (16:01)

 

– (–)

– (20:12)

0:53   (21:05)

0:58   (22:03)

 

Stina   Johansson

Anderstorps   OK

Felst.

 

– (–)

– (–)

– (–)

– (24:56)

– (–)

– (–)

 

– (–)

– (–)

– (–)

– (34:33)

Klass 2

(15 / 15)

Tid

Efter

1.

Ulf   Persson

Anderstorps   OK

30:53

 

2:43   (2:43)

7:40   (10:23)

4:01   (14:24)

8:08   (22:32)

4:43   (27:15)

1:54   (29:09)

 

0:50   (29:59)

0:54   (30:53)

2.

Bernt   Johansson

OK Gisle

33:30

+2:37

 

3:06   (3:06)

7:24   (10:30)

4:42   (15:12)

8:24   (23:36)

6:04   (29:40)

2:11   (31:51)

 

0:45   (32:36)

0:54   (33:30)

3.

Victor   Hörnqvist

Anderstorps   OK

35:37

+4:44

 

3:10   (3:10)

10:30   (13:40)

6:39   (20:19)

9:04   (29:23)

3:36   (32:59)

1:17   (34:16)

 

0:39   (34:55)

0:42   (35:37)

4.

Anne   Turesson

Bredaryds   SOK

37:24

+6:31

 

2:38   (2:38)

11:00   (13:38)

4:44   (18:22)

8:58   (27:20)

6:07   (33:27)

2:02   (35:29)

 

0:55   (36:24)

1:00   (37:24)

5.

Maria   Hörnqvist

Anderstorps   OK

37:35

+6:42

 

5:14   (5:14)

5:46   (11:00)

12:29   (23:29)

6:54   (30:23)

4:26   (34:49)

1:23   (36:12)

 

0:43   (36:55)

0:40   (37:35)

6.

Sigge   Rudolfsson

OK Gisle

42:43

+11:50

 

4:04   (4:04)

9:24   (13:28)

5:54   (19:22)

11:59   (31:21)

6:43   (38:04)

2:31   (40:35)

 

1:07   (41:42)

1:01   (42:43)

7.

Hugon   Auselius

Bredaryds   SOK

47:47

+16:54

 

2:59   (2:59)

7:00   (9:59)

13:05   (23:04)

9:39   (32:43)

11:20   (44:03)

2:00   (46:03)

 

0:53   (46:56)

0:51   (47:47)

8.

Christina   Petersson

OK Gisle

56:02

+25:09

 

4:03   (4:03)

9:15   (13:18)

13:52   (27:10)

10:10   (37:20)

13:48   (51:08)

2:13   (53:21)

 

1:26   (54:47)

1:15   (56:02)

9.

Annelie   Ward

OK Vivill

58:26

+27:33

 

4:12   (4:12)

13:53   (18:05)

8:12   (26:17)

12:34   (38:51)

14:29   (53:20)

2:54   (56:14)

 

1:14   (57:28)

0:58   (58:26)

10.

Emma   Isidorsson

OK Vivill

1:04:30

+33:37

 

4:15   (4:15)

24:01   (28:16)

9:14   (37:30)

12:09   (49:39)

10:21   (1:00:00)

2:29   (1:02:29)

 

1:20   (1:03:49)

0:41   (1:04:30)

11.

Elsa   Larsson

Burseryds   IF

1:04:51

+33:58

 

3:46   (3:46)

13:24   (17:10)

10:58   (28:08)

22:27   (50:35)

10:13   (1:00:48)

2:16   (1:03:04)

 

1:00   (1:04:04)

0:47   (1:04:51)

12.

Annika   Isidorsson

OK Vivill

1:05:01

+34:08

 

4:21   (4:21)

24:11   (28:32)

9:00   (37:32)

12:39   (50:11)

10:11   (1:00:22)

2:37   (1:02:59)

 

1:09   (1:04:08)

0:53   (1:05:01)

13.

Emmy   Nilss0n

OK Vivill

1:13:36

+42:43

 

5:20   (5:20)

31:48   (37:08)

9:15   (46:23)

12:26   (58:49)

10:10   (1:08:59)

2:26   (1:11:25)

 

1:20   (1:12:45)

0:51   (1:13:36)

14.

Alice   Lundström

OK Vivill

1:13:42

+42:49

 

5:25   (5:25)

31:54   (37:19)

9:09   (46:28)

12:38   (59:06)

9:56   (1:09:02)

2:47   (1:11:49)

 

1:07   (1:12:56)

0:46   (1:13:42)

 

Marita   Rosén

OK Vivill

Felst.

 

5:00   (5:00)

11:47   (16:47)

12:14   (29:01)

13:52   (42:53)

– (–)

– (–)

 

– (–)

–   (1:08:12)

Klass 3

(15 / 16)

Tid

Efter

1.

Lars   Wernelöv

Anderstorps   OK

41:38

 

2:20   (2:20)

5:57   (8:17)

2:58   (11:15)

1:39   (12:54)

9:40   (22:34)

3:45   (26:19)

 

3:06   (29:25)

8:41   (38:06)

1:44   (39:50)

0:47   (40:37)

1:01   (41:38)

2.

Anders   Villander

Anderstorps   OK

43:54

+2:16

 

2:38   (2:38)

5:29   (8:07)

2:02   (10:09)

1:36   (11:45)

9:35   (21:20)

3:59   (25:19)

 

3:36   (28:55)

8:25   (37:20)

4:54   (42:14)

0:49   (43:03)

0:51   (43:54)

3.

Gunnar   Gustafsson

OK Reftele

45:17

+3:39

 

2:51   (2:51)

7:04   (9:55)

2:02   (11:57)

1:42   (13:39)

9:21   (23:00)

5:05   (28:05)

 

3:10   (31:15)

9:31   (40:46)

2:40   (43:26)

0:53   (44:19)

0:58   (45:17)

4.

Maria   Sturesson

Anderstorps   OK

49:06

+7:28

 

2:59   (2:59)

7:06   (10:05)

2:11   (12:16)

2:30   (14:46)

10:57   (25:43)

4:22   (30:05)

 

4:03   (34:08)

11:32   (45:40)

1:54   (47:34)

0:47   (48:21)

0:45   (49:06)

5.

Christer   Sturesson

Anderstorps   OK

49:07

+7:29

 

2:53   (2:53)

6:14   (9:07)

2:15   (11:22)

1:59   (13:21)

11:36   (24:57)

6:02   (30:59)

 

3:05   (34:04)

8:36   (42:40)

4:55   (47:35)

0:40   (48:15)

0:52   (49:07)

6.

Håkan   Auselius

Bredaryds   SOK

50:07

+8:29

 

2:33   (2:33)

6:18   (8:51)

13:59   (22:50)

1:28   (24:18)

8:43   (33:01)

3:38   (36:39)

 

2:50   (39:29)

7:43   (47:12)

1:30   (48:42)

0:40   (49:22)

0:45   (50:07)

7.

Joacim   Fransson

Anderstorps   OK

57:59

+16:21

 

2:44   (2:44)

6:07   (8:51)

8:37   (17:28)

4:22   (21:50)

8:13   (30:03)

11:59   (42:02)

 

2:57   (44:59)

9:40   (54:39)

1:46   (56:25)

0:43   (57:08)

0:51   (57:59)

8.

Tomas   Mårtensson

OK Vivill

58:30

+16:52

 

3:47   (3:47)

7:54   (11:41)

4:09   (15:50)

2:33   (18:23)

12:58   (31:21)

4:44   (36:05)

 

6:05   (42:10)

11:46   (53:56)

2:23   (56:19)

1:11   (57:30)

1:00   (58:30)

9.

Sofia   Skörde

Bredaryds   SOK

1:00:42

+19:04

 

3:11   (3:11)

11:03   (14:14)

3:30   (17:44)

1:53   (19:37)

11:46   (31:23)

11:53   (43:16)

 

4:31   (47:47)

9:28   (57:15)

1:51   (59:06)

0:46   (59:52)

0:50   (1:00:42)

10.

Mikael   Ward

OK Vivill

1:05:19

+23:41

 

3:06   (3:06)

7:37   (10:43)

18:03   (28:46)

1:49   (30:35)

8:58   (39:33)

4:41   (44:14)

 

3:22   (47:36)

14:17   (1:01:53)

1:46   (1:03:39)

0:48   (1:04:27)

0:52   (1:05:19)

11.

Kjell   Rosén

OK Vivill

1:09:12

+27:34

 

3:49   (3:49)

8:45   (12:34)

18:15   (30:49)

1:54   (32:43)

10:12   (42:55)

5:27   (48:22)

 

3:30   (51:52)

12:25   (1:04:17)

2:47   (1:07:04)

1:10   (1:08:14)

0:58   (1:09:12)

 

Axel Amrén

OK Stigen

Felst.

 

3:05   (3:05)

21:50   (24:55)

4:36   (29:31)

3:59   (33:30)

16:38   (50:08)

6:01   (56:09)

 

4:16   (1:00:25)

– (–)

– (–)

– (–)

–   (1:46:54)

 

Hampus   Pettersson

OK Gisle

Felst.

 

4:11   (4:11)

12:10   (16:21)

– (–)

– (28:27)

16:17   (44:44)

7:23   (52:07)

 

2:56   (55:03)

11:59   (1:07:02)

1:44   (1:08:46)

0:59   (1:09:45)

0:41   (1:10:26)

 

Kajsa-Lena   Amren

OK Stigen

Felst.

 

3:03   (3:03)

21:53   (24:56)

4:33   (29:29)

4:03   (33:32)

16:34   (50:06)

5:59   (56:05)

 

4:24   (1:00:29)

– (–)

– (–)

– (–)

–   (1:46:55)

 

Thomas   Pettersson

OK Gisle

Felst.

 

3:08   (3:08)

12:21   (15:29)

– (–)

– (29:54)

21:35   (51:29)

5:01   (56:30)

 

4:19   (1:00:49)

15:31   (1:16:20)

2:26   (1:18:46)

0:54   (1:19:40)

1:01   (1:20:41)

Klass 4

(24 / 25)

Tid

Efter

 

Mikael   Johansson

OK Gisle

30:00

1.

Tuva   Nylund

Bredaryds   SOK

45:56

 

2:10   (2:10)

6:37   (8:47)

1:13   (10:00)

1:29   (11:29)

2:20   (13:49)

4:49   (18:38)

 

4:57   (23:35)

3:08   (26:43)

3:32   (30:15)

2:46   (33:01)

4:06   (37:07)

5:14   (42:21)

 

2:16   (44:37)

0:40   (45:17)

0:39   (45:56)

2.

Carina   Svensson

Bredaryds   SOK

46:01

+0:05

 

2:11   (2:11)

9:04   (11:15)

0:49   (12:04)

0:55   (12:59)

2:22   (15:21)

3:10   (18:31)

 

4:51   (23:22)

3:14   (26:36)

3:40   (30:16)

2:48   (33:04)

3:56   (37:00)

5:31   (42:31)

 

2:08   (44:39)

0:38   (45:17)

0:44   (46:01)

3.

Stefan   Svensson

Bredaryds   SOK

47:16

+1:20

 

2:12   (2:12)

6:52   (9:04)

1:05   (10:09)

1:06   (11:15)

2:07   (13:22)

5:05   (18:27)

 

4:55   (23:22)

3:21   (26:43)

2:53   (29:36)

2:45   (32:21)

3:38   (35:59)

8:10   (44:09)

 

1:53   (46:02)

0:33   (46:35)

0:41   (47:16)

4.

Urban   Darvelid

Anderstorps   OK

48:15

+2:19

 

2:07   (2:07)

6:54   (9:01)

1:23   (10:24)

1:14   (11:38)

2:30
  (14:08)

3:27   (17:35)

 

5:58   (23:33)

3:37   (27:10)

4:34   (31:44)

2:52   (34:36)

4:24   (39:00)

5:37   (44:37)

 

2:07   (46:44)

0:46   (47:30)

0:45   (48:15)

5.

Lars   Runesson

OK Vivill

49:06

+3:10

 

2:49   (2:49)

8:23   (11:12)

1:10   (12:22)

1:32   (13:54)

2:26   (16:20)

3:19   (19:39)

 

5:12   (24:51)

4:16   (29:07)

3:54   (33:01)

2:43   (35:44)

4:10   (39:54)

4:51   (44:45)

 

2:35   (47:20)

0:44   (48:04)

1:02   (49:06)

6.

Hanna   Henningsson

Bredaryds   SOK

49:16

+3:20

 

2:34   (2:34)

7:43   (10:17)

1:11   (11:28)

1:19   (12:47)

2:19   (15:06)

3:29   (18:35)

 

5:07   (23:42)

3:57   (27:39)

4:24   (32:03)

3:09   (35:12)

4:50   (40:02)

5:25   (45:27)

 

2:18   (47:45)

0:44   (48:29)

0:47   (49:16)

7.

Klara   Elmblad

Bredaryds   SOK

49:37

+3:41

 

2:45   (2:45)

9:58   (12:43)

0:58   (13:41)

1:09   (14:50)

2:45   (17:35)

3:42   (21:17)

 

5:41   (26:58)

3:16   (30:14)

4:17   (34:31)

2:34   (37:05)

3:52   (40:57)

5:26   (46:23)

 

1:51   (48:14)

0:38   (48:52)

0:45   (49:37)

8.

Arne   Bogren

OK Vivill

50:39

+4:43

 

2:32   (2:32)

7:17   (9:49)

0:54   (10:43)

1:14   (11:57)

3:49   (15:46)

3:02   (18:48)

 

5:40   (24:28)

3:16   (27:44)

4:52   (32:36)

3:39   (36:15)

4:07   (40:22)

6:05   (46:27)

 

2:28   (48:55)

0:43   (49:38)

1:01   (50:39)

9.

Mikael   Elmblad

Bredaryds   SOK

51:24

+5:28

 

2:39   (2:39)

11:28   (14:07)

1:07   (15:14)

1:06   (16:20)

2:38   (18:58)

3:30   (22:28)

 

5:57   (28:25)

3:26   (31:51)

3:58   (35:49)

2:37   (38:26)

3:51   (42:17)

5:08   (47:25)

 

2:09   (49:34)

0:48   (50:22)

1:02   (51:24)

10.

Ann Bägeby

OK Vivill

51:56

+6:00

 

3:07   (3:07)

8:52   (11:59)

1:18   (13:17)

1:12   (14:29)

2:33   (17:02)

3:44   (20:46)

 

6:10   (26:56)

3:39   (30:35)

4:06   (34:41)

2:54   (37:35)

4:32   (42:07)

5:57   (48:04)

 

2:08   (50:12)

0:51   (51:03)

0:53   (51:56)

11.

Mikael   Hansson

Bredaryds   SOK

52:23

+6:27

 

2:43   (2:43)

10:49   (13:32)

1:05   (14:37)

1:16   (15:53)

2:27   (18:20)

3:54   (22:14)

 

5:58   (28:12)

3:48   (32:00)

3:30   (35:30)

2:36   (38:06)

5:04   (43:10)

5:33   (48:43)

 

2:20   (51:03)

0:41   (51:44)

0:39   (52:23)

12.

Tomas   Pettersson

OK Reftele

52:36

+6:40

 

2:27   (2:27)

8:18   (10:45)

1:51   (12:36)

1:18   (13:54)

2:45   (16:39)

5:21   (22:00)

 

5:25   (27:25)

4:01   (31:26)

3:49   (35:15)

2:57   (38:12)

4:07   (42:19)

5:51   (48:10)

 

2:41   (50:51)

0:50   (51:41)

0:55   (52:36)

13.

Amelia   Skalberg

Bredaryds   SOK

53:05

+7:09

 

2:42   (2:42)

11:59   (14:41)

0:57   (15:38)

1:12   (16:50)

2:13   (19:03)

4:22   (23:25)

 

5:30   (28:55)

3:17   (32:12)

3:41   (35:53)

2:47   (38:40)

4:00   (42:40)

7:24   (50:04)

 

1:38   (51:42)

0:37   (52:19)

0:46   (53:05)

14.

Ina   Skalberg

Bredaryds   SOK

54:00

+8:04

 

3:16   (3:16)

11:27   (14:43)

1:34   (16:17)

1:17   (17:34)

2:26   (20:00)

3:30   (23:30)

 

6:16   (29:46)

3:40   (33:26)

4:20   (37:46)

3:03   (40:49)

4:31   (45:20)

5:13   (50:33)

 

1:47   (52:20)

0:43   (53:03)

0:57   (54:00)

15.

Christer   Jansson

Bredaryds   SOK

54:22

+8:26

 

2:45   (2:45)

8:06   (10:51)

1:42   (12:33)

1:21   (13:54)

2:46   (16:40)

3:53   (20:33)

 

6:53   (27:26)

3:53   (31:19)

4:31   (35:50)

3:39   (39:29)

5:08   (44:37)

5:29   (50:06)

 

2:25   (52:31)

0:49   (53:20)

1:02   (54:22)

16.

Ellen   Sigvardsson

Bredaryds   SOK

58:32

+12:36

 

2:37   (2:37)

8:54   (11:31)

1:28   (12:59)

1:48   (14:47)

2:29   (17:16)

4:30   (21:46)

 

6:41   (28:27)

4:20   (32:47)

6:08   (38:55)

3:04   (41:59)

4:42   (46:41)

7:45   (54:26)

 

2:36   (57:02)

0:43   (57:45)

0:47   (58:32)

17.

Ola   Samuelsson

OK Vivill

1:01:20

+15:24

 

3:15   (3:15)

8:45   (12:00)

1:53   (13:53)

1:33   (15:26)

2:50   (18:16)

4:55   (23:11)

 

5:11   (28:22)

4:40   (33:02)

4:11   (37:13)

4:45   (41:58)

6:58   (48:56)

7:12   (56:08)

 

3:19   (59:27)

0:57   (1:00:24)

0:56   (1:01:20)

18.

Oskar   Andrén Skoglund

OK Vivill

1:31:38

+45:42

 

3:57   (3:57)

15:44   (19:41)

2:14   (21:55)

2:18   (24:13)

8:32   (32:45)

12:06   (44:51)

 

7:41   (52:32)

5:41   (58:13)

6:36   (1:04:49)

3:37   (1:08:26)

5:09   (1:13:35)

7:56   (1:21:31)

 

8:26   (1:29:57)

1:03   (1:31:00)

0:38   (1:31:38)

19.

Jag   Skgolund

OK Vivill

1:31:46

+45:50

 

3:59   (3:59)

15:48   (19:47)

2:10   (21:57)

2:19   (24:16)

8:31   (32:47)

12:06   (44:53)

 

7:42   (52:35)

5:40   (58:15)

6:36   (1:04:51)

3:38   (1:08:29)

5:10   (1:13:39)

7:54   (1:21:33)

 

8:27   (1:30:00)

1:03   (1:31:03)

0:43   (1:31:46)

 

Clara   Samuelsson

OK Vivill

Felst.

 

2:48   (2:48)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

 

– (5:35)

3:46   (9:21)

3:47   (13:08)

2:50   (15:58)

6:12   (22:10)

5:05   (27:15)

 

2:14   (29:29)

0:47   (30:16)

0:48   (31:04)

 

Hedvig   Severinsson

Bredaryds   SOK

Felst.

 

2:51   (2:51)

13:41   (16:32)

0:55   (17:27)

1:30   (18:57)

3:42   (22:39)

6:07   (28:46)

 

6:59   (35:45)

4:37   (40:22)

6:39   (47:01)

4:50   (51:51)

7:10   (59:01)

5:56   (1:04:57)

 

– (–)

–   (1:08:36)

0:59   (1:09:35)

 

Kajsa   Isidorsson

OK Vivill

Felst.

 

3:18   (3:18)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

 

– (5:23)

5:30   (10:53)

4:44   (15:37)

6:24   (22:01)

6:22   (28:23)

13:02   (41:25)

 

3:27   (44:52)

1:23   (46:15)

0:39   (46:54)

 

Kajsa Ward

OK Vivill

Felst.

 

3:20   (3:20)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

 

– (5:24)

5:30   (10:54)

4:54   (15:48)

6:12   (22:00)

6:26   (28:26)

13:20   (41:46)

 

3:24   (45:10)

1:10   (46:20)

0:48   (47:08)

 

Sara   Erlandsson

OK Vivill

Felst.

 

2:48   (2:48)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

 

– (5:37)

3:43   (9:20)

3:51   (13:11)

2:46   (15:57)

6:16   (22:13)

5:05   (27:18)

 

2:13   (29:31)

0:44   (30:15)

0:49   (31:04)

Klass 5

(10 / 10)

Tid

Efter

1.

Axel   Elmblad

Bredaryds   SOK

39:37

 

1:17   (1:17)

5:46   (7:03)

0:45   (7:48)

0:45   (8:33)

1:32   (10:05)

2:21   (12:26)

 

3:31   (15:57)

2:03   (18:00)

1:30   (19:30)

2:23   (21:53)

2:58   (24:51)

5:05   (29:56)

 

3:04   (33:00)

2:30   (35:30)

2:01   (37:31)

2:06   (39:37)

2.

Peter   Thelin

Bredaryds   SOK

43:17

+3:40

 

1:41   (1:41)

7:30   (9:11)

0:41   (9:52)

0:51   (10:43)

1:37   (12:20)

2:12   (14:32)

 

4:02   (18:34)

2:11   (20:45)

1:16   (22:01)

2:23   (24:24)

1:48   (26:12)

5:53   (32:05)

 

3:29   (35:34)

2:58   (38:32)

2:19   (40:51)

2:26   (43:17)

3.

Mats   Nylund

Bredaryds   SOK

47:06

+7:29

 

1:41   (1:41)

7:06   (8:47)

0:55   (9:42)

0:56   (10:38)

1:57   (12:35)

2:36   (15:11)

 

4:08   (19:19)

2:14   (21:33)

1:37   (23:10)

3:01   (26:11)

1:58   (28:09)

5:22   (33:31)

 

3:48   (37:19)

3:52   (41:11)

2:55   (44:06)

3:00   (47:06)

4.

Anton   Gunnarsson

Bredaryds   SOK

47:29

+7:52

 

1:35   (1:35)

6:06   (7:41)

0:50   (8:31)

0:59   (9:30)

2:29   (11:59)

2:42   (14:41)

 

4:24   (19:05)

2:21   (21:26)

1:26   (22:52)

3:07   (25:59)

2:07   (28:06)

6:35   (34:41)

 

4:09   (38:50)

3:22   (42:12)

3:00   (45:12)

2:17   (47:29)

5.

Magnus   Trofast

Bredaryds   SOK

52:53

+13:16

 

3:33   (3:33)

6:04   (9:37)

0:57   (10:34)

0:54   (11:28)

2:27   (13:55)

4:18   (18:13)

 

4:41   (22:54)

2:23   (25:17)

1:59   (27:16)

3:07   (30:23)

2:23   (32:46)

6:00   (38:46)

 

4:25   (43:11)

3:32   (46:43)

3:24   (50:07)

2:46   (52:53)

6.

Per   Thunberg

OK Vivill

54:04

+14:27

 

2:46   (2:46)

6:36   (9:22)

0:45   (10:07)

0:45   (10:52)

2:14   (13:06)

6:41   (19:47)

 

4:20   (24:07)

2:15   (26:22)

1:25   (27:47)

2:46   (30:33)

1:52   (32:25)

7:03   (39:28)

 

5:14   (44:42)

3:30   (48:12)

3:08   (51:20)

2:44   (54:04)

7.

Anders   Holmberg

OK Vivill

1:04:25

+24:48

 

5:06   (5:06)

12:40   (17:46)

0:50   (18:36)

1:08   (19:44)

2:19   (22:03)

2:59   (25:02)

 

5:18   (30:20)

2:46   (33:06)

1:46   (34:52)

3:09   (38:01)

2:15   (40:16)

7:00   (47:16)

 

5:12   (52:28)

5:30   (57:58)

3:33   (1:01:31)

2:54   (1:04:25)

8.

Hasse   Adolfsson

OK Gisle

1:11:02

+31:25

 

2:00   (2:00)

8:59   (10:59)

1:17   (12:16)

1:13   (13:29)

2:42   (16:11)

4:08   (20:19)

 

10:35   (30:54)

3:14   (34:08)

3:02   (37:10)

4:10   (41:20)

3:54   (45:14)

6:56   (52:10)

 

5:34   (57:44)

5:15   (1:02:59)

4:27   (1:07:26)

3:36   (1:11:02)

9.

Staffan   Edström

OK Gisle

1:30:58

+51:21

 

2:59   (2:59)

13:11   (16:10)

1:26   (17:36)

2:03   (19:39)

4:15   (23:54)

5:07   (29:01)

 

14:11   (43:12)

4:00   (47:12)

3:43   (50:55)

4:59   (55:54)

3:32   (59:26)

10:24   (1:09:50)

 

7:02   (1:16:52)

5:48   (1:22:40)

4:36   (1:27:16)

3:42   (1:30:58)

 

Filip   Broling

Bredaryds   SOK

Felst.

 

2:40   (2:40)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

 

– (8:24)

6:06   (14:30)

– (–)

– (–)

– (–)

– (–)

 

– (39:09)

7:42   (46:51)

5:18   (52:09)

5:47   (57:56)

               
Skribent: Kristina Josefsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Anderstorps OK
Magnus Andersson, Södergatan 25
33431 Anderstorp

Kontakt:
Tel: 0705806620
E-post: This is a mailto link

Se all info